ALTIN 420,36
DOLAR 7,7707
EURO 9,2238
BIST 1.530

10 Yaş Araç Kredisi Veren Bankalar

18.08.2018
438
A+
A-

Banka kurumları tarafından verilen kredi çeşitlerinden bir tanesi olarak araç kredilerinin belirli bir standart üzerinden verildiği bilinmektedir. 10 yaş araç kredisi veren bankalar arasında bulunan kurumlar müşterilerine alacakları aracın yaşına ve kasko değerinin %70’ine kadar kredi imkanı tanımaktadır.

10 Yaş Araç Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi veren özel kurumlardan bir tanesi olarak Garanti Bankası kapsamında 10 yaşına kadar gelmiş bir araç için kredi çekimi yapabilmek mümkündür. 48 aya kadar varan vadeleri ve uygun faiz oranları ile birlikte müşterisinin kredi çekmesine olanak tanıyan banka aracın kasko değerine göre kredilendirme işlemi yapmaktadır. Garanti Bankası şubelerine gidilerek alınabilecek olan bu kredi çeşidi %1.29 faiz oranı üzerinden sunulurken aynı zamanda vade süresini de müşterinin kendi seçebilmesi sağlanmaktadır. Alınacak olan aracın 10 yaşını geçmiş olmaması banka tarafından aranan özellikler arasında yer alır.

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi

10 yaşına kadar taşıt kredisi veren banka kuruluşlarından bir tanesi de Yapı Kredi’dir. %1.27 faiz oranından başlayan ve vade süresine göre değişkenlik gösteren taşıt kredisi kapsamında müşterinin en fazla 48 aylık vade yaptırabilme durumu söz konusu olur. İhtiyaç kredileri kapsamında da bu vade süresi üzerinden hizmet sunan Yapı Kredi Bankası’nın faiz oranlarında her iki kredi adına farklılık bulunmaktadır. Ekspertizin alınacak olan aracın değerini belirlemesi üzerine bankadan değerin %70’ine kadar kredi müşteriye verilmektedir.

Daha detaylı bilgi için taşıt kredisi faiz oranları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Devlet destekli banka kuruluşlarından bir tanesi olan Vakıfbank üzerinden de 10 yaş taşıt kredisi çekebilmek mümkündür. Satın alınması planlanan aracın 10 yaşına kadar gelmiş olması banka tarafından bir sorun teşkil etmezken aracın yaşının 10’u geçmiş olması dahilinde kredi alım durumu söz konusu olur. Faiz oranı ise %1,29 üzerinden başlamakla birlikte vade sürelerini kapsayan bir çok etmene göre bu oran değişkenlik göstermektedir. Vakıfbank tarafından anlaşılmış olunan faiz oranın vade süresi boyunca değişkenlik göstereceğine dair müşteri ile her bankada olduğu gibi anlaşma imzalanır. 10 yaş kredisi veren banka kurumları belirli şartlar altında bu krediyi sunarlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.