ALTIN 411,42
DOLAR 7,5345
EURO 8,9835
BIST 1.542

3 Ay Sigortalıya Kredi Veren Bankalar

11.08.2018
370
A+
A-

Bilindiği üzere bankalardan kredi çekmenin başlıca kuralı düzenli bir gelire sahip olmaktır. Dolayısıyla tüketiciler de 3 ay sigortalıya kredi veren bankalar arayışına girmekteler.

3 Ay Sigortalıya Kredi Veren Bankalar

Bankalar düzenli bir gelirin olup olmadığını da iki şekilde denetler. Biri maaş bordrosu, diğeri ise sigorta geçmişidir. Genellikle çalıştığı işte kişinin tutunup tutunamadığı bu sigorta geçmişi ile alakalıdır. Bu sebeple bankalar kredi talep eden müşterilerinden 6 aylık bir sigorta geçmişi talep etmektedir. Ancak bazı bankalarda bu süre esnetilmiştir.

Bankaların Mevcut Müşteri Durumu

Bir bankanın 3 aylık sigorta geçmişine sahip bir kişiye kredi veriyor olması aslında o bankanın risk aldığı anlamına gelmektedir. Bu tarz bir risk genellikle müşteri portföyünü büyütmek isteyen bankalar tarafından girilmektedir. Yani banka bireysel anlamda daha fazla potansiyel müşteriye sahip olmak ve daha çok satış yapabilmek için risk alarak 3 aylık sigorta geçmişine sahip olan kişilere de kredi vermektedir.

Bu bankalar arasında en bilindik olanları ise Garanti Bankası, QNB Finansbank, Akbank ve ING Bank’tır. Bunun yanında anında kredi veren bankalar isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Dijital Platform Önceliği Olan Bankalar

3 aylık sigorta geçmişi olan kişiler kredi veren bankalar genellikle dijital platformlarını güçlendirmeye çalışan bankalardır. Yani internet bankacılığını kullanmaya özendirmek isteyen ve bu noktada daha fazla potansiyel müşteriye erişmek isteyen bankalar, bu platformlar üzerinden kullandıracağı krediler için 3 aylık sigorta geçmişini yeterli bulmaktadır. Türk Ekonomi Bankası, Odeabank ve İş Bankası bu bankaların başında gelmektedir. Genellikle sanal şubeler ile müşterilerine hizmet vermeye ağırlık veren bu bankalar düşük limitler ile de olsa müşterilerini finanse ederler.

Yalnızca Sigorta Geçmişi Yeterli Midir

Görüldüğü üzere 3 aylık sigorta geçmişini kabul eden ve müşterilerini finanse eden bankaların varlığından söz etmek mümkün. Ancak kredi kullanmak için yalnızca sigorta geçmişi elbette yeterli değil. Yani kişi bu 3 aylık sigorta geçmişi kuralını yerine getirse dahi direkt kredi kullanımına hak kazanamaz. Peki; kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir? Her kredili üründe olduğu gibi bu ürünlerde de kişilerin kredi notu büyük önem taşımaktadır. Her ne kadar gelir belgesiz kredilerden söz ediyor olsak da kişinin kanuni takip yaşamış olması ya da çok düşük bir kredi notuna sahip olması kredi kullanımını engelleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.