ALTIN 421,77
DOLAR 7,7620
EURO 9,2192
BIST 1.530

Bitcoin Hakkında Yorumlar

25.08.2018
395
A+
A-

Bu sanal para biriminin oldukça etkili olacağı ilerleyen yıllarda insanların bu para birimini kullanmaya başlayacağı düşünülmektedir. Bitcoin hakkında yorumlar oldukça farklılık göstermektedir.

Bitcoin Hakkında Yorumlar

Sanal bir para birimi olarak karşımıza çıkan Bitcoin insanlar tarafından oldukça tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bitcoin Ulusal Bir Para Birimi Olabilir mi?

Bitcoin hakkında yorumlar oldukça farklılık göstermektedir. Hatta Euro, Dolar, Pound gibi dünya genelinde kullanılan bu para birimlerinin bile tarihe gömüleceği ve bu sanal para biriminin Dünya genelinde kullanılmaya başlanacağı düşünülmektedir. Hatta Türkiye’de bir futbolcunun Bitcoin ile transfer edilmesi ve maaşını da Bitcoin olarak alacağında dair sözleşme imzalaması bu para biriminin yavaş yavaş etkili olacağına dair olan görüşleri desteklemektedir. Devletlerin bu para birimlerini desteklememesi nedeni ile insanlar bu para birimini güvenilir olarak görmemektedir.

Ancak bazı insanlar da bu görüşün aksine bu para birimine oldukça güvenmekte ve farklı şekillerde bu para birimine yatırım yapmaktadır. Bitcoin’in cebinize artı gelir sağlaması piyasadaki talep koşullarına göre değişiklik gösterdiğinden bu sanal para birimine olan talep arttığında değer kazanmaktadır. Bu para birimine talep azaldığında ise fiyatının düşmesine bağlı olarak insanlar bu para birimini kendi yorumları dahilinde alıp satma eğilimine girmektedir. İnsanların güncel olarak bu para birimi ile ilgili haberleri takip etmesi insanların farklı şekillerde planlama yapıp bu parayı kullanmasını sağlamaktadır. Bitcoin nedir ne işe yarar sorusunun cevabını bir önceki makalemizde açıklamıştık.

Bitcoin Güvenilir Bir Para Birimi midir?

Bu para biriminin güvenilir ya da güvenilir olmadığına dair birçok görüş bulunmaktadır. Bitcoin hakkında yorumlar incelendiğinde gelenekçi bir yapıya sahip olan bu insanların bu para birimini kullanma noktasında çekimser davranmaktadır. Hatta bu para biriminin kullanılmaması gerektiğini düşünmektedir. Ulusal anlamda bu para biriminin bir merkezi olmaması da bu insanların bu paraya uzak bir yaklaşım göstermesine yol açmaktadır. Diğer bir grup ise bu para biriminin oldukça güvenilir olduğunu ve devletlerin de bu para birimini kullanmaları gerektiğini düşünmektedir. Bitcoin kullanan insanlar bu para birimini adeta geleceğin parası olarak görmekte ve bu sanal para birimine yatırım yapmaktadırlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.