ALTIN 485,73
DOLAR 8,5649
EURO 10,1000
BIST 1.423

En Uygun Tüketici Kredisi Hangi Bankada

02.02.2019
705
A+
A-

Son dönemde en uygun tüketici kredisi hangi bankada sorusu tüketiciler tarafından çok merak ediliyor.

En Uygun Tüketici Kredisi Hangi Bankada

İş Bankasının yaptığı faiz indirimleri sayesinde 20.000 TL amacıyla 24, 36 ve 48 ay zamanlarda aylık %1,20 faiz seviyesi ile en iyi öneriyi yayınlayan bankalardan biri olduğu biliniyor.

Tüketici Kredisini Kimler Alabilir?

1-) Başvuru yapacak bireyin 18 yaşından gün alması gerekiyor.

2-) Tüketici kredisine başvuran bireyin vergi levhası veya sigorta kaydının olması gerekiyor.

3-) Kişinin önceki zamanlarda bankalar ile sorun yaşamamış olması veya yaşadığı meşru sorunların üstünden en az 3 yıl işlemiş olması gerekiyor

4-) İpotek amacıyla kullanılan tüketici kredisinde tapu işleminde ipotek konulduğundan dolayı meşru olarak hem bankada hem de tapu işleminde eş rızasının alınması gerekiyor

5-) Tüketici kredisi, ipotekli veya ipoteksiz olsun fark etmeksizin en çok 48 aya kadar vadeler halinde kullanılabiliyor.

6-) Sadece tüketici kredisini çekecek bireyin kendi geliri kabul edilmiyor ve aile bireyleri yalnızca kefil olarak sayılıyor.

Tüketici Kredisi Çekebilmek İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Eğer kredi notunuz kredi çekmeye yetmeyeceğini düşünüyorsanız ; kredi notu düşüklere kredi isimli makalemizi inceleyebilirsiniz. Tüketici kredisi çekebilmek amacıyla bankaların kişilerden istediği belgeler değişkenlik gösterebilme durumu olsa da, genel olarak tüm banka şu evrakları istiyor:

1-) Kişinin kimliğini belli eden bir nüfus cüzdanı, sürücü belgesinin aslı veya pasaport.

2-) Oturma belgesi veya başvuru yapan bireyin adına düzenlenmiş olan son üç aya ilişkin resmi bir fatura ibrazının sunulması.

3-) Kişinin resmi gelirini kesin olarak gösteren belgeler. Bu hususta özel sektörde çalışan bireylerden maaş bordrosu veya şirket imzalı onay mührü de belgede olarak isteniyor.

4-) Emekli bireylerin emekli maaşı ve yanlarında hesap cüzdanını almaları yeterli oluyor.

En Çok Ne Kadar Tüketici Kredisi Çekilebiliyor?

Farklı bankaların değişik şartlarının olması ile birlikte, kredi miktarları bireyin gelirine ve kredi işlemine göre de değişiyor. Genellikle bankalarda ipoteksiz olarak verilen tüketici kredisi 50 bin TL değerine kadar daha basit onaylanıyor. Kredi tutarlarının 50 bin TL değerinin üstüne çıkması halinde teminat veya kefil istenebiliyor.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.