ALTIN 411,42
DOLAR 7,5345
EURO 8,9835
BIST 1.542

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

31.05.2018
398
A+
A-

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar arasında; gelir belgesi istemeyen, belgesiz ve evraksız, bordrosuz şekilde kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi vermek faydalı olacaktır. Bilindiği üzere kredi kartlarına olan aşırı şekildeki borçlanmalardan ötürü Devlet bu konu için bazı sınırlama ve yasaklar getirmiştir. Örnek olarak; cep telefonlarına yapılan kredi kartları taksitlendirmeleri sona erdirildi.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar sırası ile

Denizbank,

Vakıfbank,

HSBC,

ING Bank,

Akbank,

İş Bankası.

Finansbank gibi hususi bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermemektedir. Kredi kartının ilerleme yayınlamadığı zamanlarda bu kartlara ehil olmak çok zordu. Sözleşmeli çalışmak yetmez iken, kadrolu çalışan olmak gerekirdi. Ancak bilinen gibi son vakitlerde artık kredi kartını çok kolay bir şekilde vermektedirler. Bu vaziyette ev hanımları için kredi kartı veren bankaların sayıları artmış durumdadır.

Cep telefonu ile kredi kartı başvurusu yapmak oldukça kolaydır. Gerçekleşen bu süratli farklılaşma devletin gözünden kaçmayarak, bankaların herkese kredi kartı vermesi vaziyetinde bazı düzenlemeler yapılmış ve sınırlandırılmıştır. Bu düzenlemeler içerisinde bulunan maddelerden birisi; ödeme problemi yaratacak olan kişilere kredi kartı verilmemesidir. Bu tür düzenlemelere karşın birçok ev hanımına kredi kartı verilmektedir. Bunun temel nedeni ise hane gelirinin yüksek ve düzenli olmasıdır. Örneğin ev hanımının eşinin aylık gelirinin düzenli olması vaziyetlerinde, ev hanımlarına kredi kartı verilmektedir. Bu kartların birçoğu ise aidatsız kredi kartları olarak verilmektedir.

Ev Hanımları Kredi Kartı Başvurusu

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar geçilmiş olan seneler içinde ister ev hanımı ister çalışan kadın olsun, yapılan başvurularda bazı evraklar istenmekteydi. Günümüzde ise teknolojinin aşırı şekilde gelişmiş olması sonucunda, birkaç dakika içinde belgesiz, evraksız olarak kredi kartı başvuruları cep telefonları aracılığı ile yapılmaktadır. Kredi kartı almak için banka banka dolaşmaya gerek kalmadan bu şekilde başvuru yapmak mümkündür. Kredi kartı başvurusu için cepten kredi kartı başvuruları şeklinde inceleme yapmak bireylere yardımcı olacaktır. Bu şekilde kredi kartlarında bulunan özellikleri iyice okuyup, market alışverişleri içerisinde en yararlı olanı hangisiyse ona başvuru yapmak bireyin yararına olacaktır.

Düşük Sınır İçeren Kredi Kartlarına Başvuru Yapılmalıdır

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar başında bahsedildiği gibi hemen hemen tüm bankalar, gelir belgesi istemeden kredi kartı vermektedir. Çalışıyor olan vatandaşların başvuruları neticesinde kredi kartı sınırları da maaşları doğrultusunda erdemli olabilmekte. Ancak ev hanımları için bu oran, daha az olmaktadır. Ev hanımlarının kredi kartı aylık taksitleri noksansız olarak ödemeleri neticesinde sınırlarını yükseltebilirler. Kişi, ev hanımlarına kredi veren bankalar yazısı üzerinden bankaların ev hanımlarına sunmuş olduğu fırsatla ihtiyaç kredi kampanyalarından yararlanabilir. Bu şekilde ev hanımları kredi kartı alabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.