ALTIN 485,73
DOLAR 8,5649
EURO 10,1000
BIST 1.423

Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır

12.01.2019
574
A+
A-

İstihdam bünyesinde Genç girişimciler için sağlanan genç girişimcilik kredisinden yararlanmak isteyen kişilerin merak ettiği ilk soru da genç girişimci kredisi nasıl alınır?

Genç Girişimci Kredisi Nasıl Alınır

Genç girişimcilere katkı sağlamak ve yurttaşların kendi işini kurmaları için verilen kredi çeşitlerinden biride genç girişimcilik kredisidir.

Genç Girişimcilik Kredisini Kullanacak Gençlerde Aranan Şartlar Nelerdir?

Kullanılan kredi tutarına bağlı olarak hibe veya faizsiz kredi türünde kullandırılan genç girişimcilik kredilerine başvurmak amacıyla detaylı bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor istenilen şartları şu şekilde sıralanabiliyor;

1-) Krediye başvuru yapmak isteyen geçlerin ilk olarak uygulamalı girişimcilik eğitimine katılımı ve eğitiminde başarılı olması gerekiyor.

2-) Eğitim ücreti iş kur doğrulusunda karşılanıyor ve iş kura kayıt olma şartı aranıyor.

3-) Gerekli eğitim sınıflarından başarısız olan genç girişimciler kredi desteğinden faydalanamıyor.

4-) Kredi amacıyla ön şart olan eğitim şartları arasında üniversite mezunlarına yönelik bir esneklik söz konusu, lisans öğrenimini başarıyla bitiren kişiler için eğitim şartı da aranmıyor.

Genç Girişimcilere 50 bin TL Hibe Kredisinin Verilebilmesi İçin İstenilen Şartlar Nelerdir?

Finansal yardım almak isteyen genç girişimci kişilerin 50 bin TL değerinde hibe kredisini kullanabilmesi amacıyla birtakım şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Aranan şartlar ise şöyledir;

1-) Genç girişimcilerin ilk olarak KOSGEB girişimcilik yardım programlarına katılmaları gerekiyor.

2-) Girişimcilik eğitim kursları da başarıyla tamamlanmalıdır. 50 bin TL hibe yardım kredisini alabilmek için en önemli olan şartlardan bir tanesi de, 70 saatlik uygulamalı olan girişimcilik eğitimini alması gerekiyor.

3-) Gerekli görülen eğitimlerin 24 saatini atölye içerisinde çalışacak şekilde toplamda 70 saatlik girişimcilik eğitimlerine katılıp başarılı olması gerekiyor.

4-) Kosgeb Kurumu aracılığı ile alınan 50 bin Türk Lirası yeterli olmadığı şartlarda devlet tarafından 100 bin TL hibe kredisi de veriliyor.

Genç Girişimciler Proje Sunumu Nasıl Yapıyor?

Uygulamalı olan eğitimlerini başarılı bir şekilde bitiren genç girişimcilerin krediye müracaat adımında yapması gereken en mühim çalışma bir iş projesi hazırlamak. Projesini hazırlayan genç girişimciler ilk olarak KOSGEB istemine üye oluyor ve sisteme giriş yapıyor işletme beyannamesi formunu dolduruyor ve kredi için müracaat işlemini tamamlamış oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.