ALTIN 420,36
DOLAR 7,7707
EURO 9,2238
BIST 1.530

Bankaların İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

02.07.2018
387
A+
A-

Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları ile birlikte yapılacak olan karşılaştırma sonucu hangi bankadan kredi çekileceğine karar verilebilir.

Bankaların İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için bankaların sunmuş olduğu teklifler üzerinden alınabilecek olan birçok faiz oranı ile karşılaştırma yapılabilir.

İhtiyaç Kredisi Çekmek için Gerekli Evraklar

Bireyin ihtiyaç kredisi çekmek için gerekli olan bir kaç evrağı tamamlaması ve bu şekilde banka kredi başvurusunda bulunması gerekir. Bankaların kredi vermeden önce genellikle bireyler hakkında araştırma yapabilmek için T.C kimlik numaraları üzerinden BDDK tarafından kırmızı kalem yiyip yemediğine, kredi sicil durumunun hangi konumda olduğuna dair pek çok alternatif seçeneği bulunmaktadır.

Bu nedenle kredi çekimi için başvuru yapmadan önce T.C kimlik numarası üzerinden belirli araştırmaların yapılması sonucu bankalar tarafından bireylere geri dönüş sağlanma durumu söz konusu olur. İhtiyaç kredileri kapsamında başvuruya gidilmeden önce kimlik belgesi, gelir belgesi ve krediyi çekecek olan kişinin adına olan güncel bir faturanın örneğinin götürülmesi gerekir. İhtiyaç kredileri bankaların çeşitli faiz oranları ile birlikte sunduğu kredilerdir.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankalar tarafından sunulmuş olan ihtiyaç kredisi faiz oranları;

-QNB Finansbank 1.000 TL ve 35.000 TL arasında, 9-48 ay vade süreli olarak %1.48 oran üzerinden

-Yapı Kredi Bankası 1.000 TL ve 1.000.000 TL arasında, 3-48 ay vade süreli olarak %1.51 ve 1.71 oran üzerinden

-Denizbank 1.000 TL ve 55.000 TL arasında, 3-48 ay vade süreli olarak %1.49 ve %1.67 oran üzerinden verilmektedir. Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları yılın belirli dönemlerinde değişikliğe uğrayarak artma ya da azalma gösterebilir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir kişi için 1.000 TL değerinden başlayarak 500.000 TL değerine kadar giden bir kredi çekim tutarı söz konusu olur. En az 6 ay, en fazla ise 48 ay vade süresi üzerinden verilen ihtiyaç kredisi Garanti Bankası içerisinde %1.39 en düşük faiz oranı ve %1.89 en yüksek faiz oranı aralığında müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi çekimi konusunda Garanti Bankası ortalama bir faiz oranı skalası verir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Akbank kurumu üzerinden ihtiyaç kredisi çekecek olan bir müşteri için 1.000 TL değerinden başlayan ve 50.000 TL değerine kadar giden bir kredi çekim durumu söz konusu olmaktadır. Minimum 3 ay üzerinden başlayan ve 48 ay vade süresine kadar giden Akbank ihtiyaç kredileri %1.68 faiz oranından başlayarak %1.70 faiz oranına kadar gider. Bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranları içerisinde diğerlerine göre daha düşük faiz oranı sunan Akbank kuruluşu ihtiyaç kredileri dahilinde müşterilerine kampanyalar düzenleyerek de farklı avantajlardan yararlanmalarına olanak tanımakta ve faiz oranlarını düşürmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.