ALTIN 779,41
DOLAR 13,5513
EURO 15,1222
BIST 1.983,18

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

05.01.2019
779
A+
A-

Banka birçok alanda hizmet vermektedir. Bu hizmetleri krediler, kart hizmetleri ve transfer hizmetlerinin yanında iş bankası öğrenci kredi kartı başvurusu oluşturur.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası 1925 yılında kurulmuş ve Türkiye’nin ilk özel teşebbüs ile kurulmuş bankasıdır. Bu yıldan itibaren hizmet vermekte olan bir bankadır.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası öğrencilere özel kredi kartı sistemleri geliştirmiştir. Bu kart ile maddi bir geliri olmayan öğrencilere kart aidatı olmadan kredi kartı hizmeti vermektedir. Bunun yanında öğrencilere özel kampanyalar da sunulmaktadır. Söz konusu karttan yalnızca üniversite öğrencileri faydalanmakta ve işte üniversiteli olarak isimlendirilir. Kart limiti diğer kartlardan biraz daha düşük ve sabit olmakla beraber 500 liradır. Bu limitler ve diğer ücretler diğer kartlardan farklı özellikler taşımasına rağmen diğer kartların da sahip olduğu müze kart ve maksimum kart özelliklerine sahiptir.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankası öğrenci kredi kartı başvurusu yapmak için aktif olarak öğrenci hayatına devam ediliyor olması gerekiyor. Bu durumda olan yüksek öğrenim öğrencileri resmi olarak öğrenciliğini kanıtlayan bir kimlik veya belge ile herhangi bir İş Bankası şubesine başvurması gerekir. Banka şubesinden müşteri temsilcine başvurması gerekir. Müşteri temsilcisi ile birlikte kartın gerekliliğine dair bir sözleşme imzalanır.

Karta sahip olabilmek için herhangi bir gelire sahip olmak veya maaş bordrosu gibi belgelere ihtiyaç duyulmamaktadır. Kart başvurusu yapıldıktan sonra kartın basımı ve teslimi yaklaşık 7 ile 10 gün sürmektedir. Kart teslim alındığında aktif durumda değildir. Teslimden sonra kartın aktif hale gelebilmesi için şifre alınmalıdır. Şifre alımından sonra kart aktif hale geçer ve kartın sahip olduğu tüm özelliklerden faydalanılabilir.

İş Bankası Kredi Kartı Geçerlilik Süresi

İş Bankası kredi kartının geçerlilik süresi başvuru anından itibaren 4 yıldır. Bu süre içerisinde mezun olamayan kişiler kartın kullanım süresini öğrencilik süresi boyunca uzatabilir. Kartın geçerliliği süresi boyunca İşte Üniversiteli kartın tüm özelliklerinden faydalanabilmektedir. Öğrenciliğin sona ermesinden sonra kart iptal olmaz ancak aidatı olan bir kart özelliğine dönüşür.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.