ALTIN 421,77
DOLAR 7,7620
EURO 9,2192
BIST 1.530

Kredi Kartı Limit Arttırımı Neye Göre Yapılıyor

03.05.2018
871
A+
A-

Son zamanlarda kredi kartı kullanıcıları, kredi kartı limit artırımı neye göre yapılıyor sorusunun cevabını merak etmekte. Kredi kartı kullanıcıları, kullanmış oldukları kredi kartlarının limitlerini artırmak istiyorlarsa doğru bir şekilde kredi kartı limit artırma başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Kredi Kartı Limit Arttırımı Neye Göre Yapılıyor

Kredi kartı limit yükseltme işlemi en hızlı biçimde, internet bankacılığı üzerinden veya telefon kullanılarak gerçekleştirilebilmektedir.

Gelire Göre Kredi Kartı Limit Artışı

Kredi kartı kullananlar, kredi kartı limit artırımı neye göre yapılıyor sorusunu sorgulamaktadır. Bankalar genellikle limit artışı talebinde bulunan müşterilerinin aylık toplam gelirlerini incelemekte ve bu gelire göre limit artışı yapabilmektedirler.

Bu konu hakkında bankalar çoğunlukla müşterilerinin aylık net gelirlerinin maksimum 4 katı kadar bir limit artışı sağlayabilmektedir. Yani maaşı 1000 lira olan bir müşteri, bankaya kredi kartı limit artışı talebinde bulunduğunda kredi kartının limiti en fazla 4000 TL seviyesine kadar artırılmaktadır. Sonuç olarak kredi kartı limit artırımı neye göre yapılıyor diyen kredi kartı sahipleri, bu kurala dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca bir kredi kartı kullanıcısı bankaya ancak 4 kere limit artış başvurusunda bulunabilmektedir. İlk defa limit artışında bulunan kullanıcılar için çalışılan ilk yıl önce gelirlerin 2 katı daha sonra ki yıllar için 4 katı limit artışı yapılabilmektedir.

Kredi Kartı Limit Yükseltme Teknikleri

Kredi kartları, bankaların müşterileri için günlük satın alma ve taksitlendirme işlemlerini yapabilmeleri için sunduğu bir hizmettir. Bu duruma göre kredi kartına sahip banka müşterileri, kredi kartlarını kullanarak limitlerinin tepe sınırını aşmadan dilediğince alışveriş yapabilme ve taksitlendirme uygulamasını gerçekleştirebilme imkânına sahip olmaktadırlar. Kullanıcıların ise kredi kartı kullanırken en çok sorun yaşadığı nokta ise kredi kartlarının limitlerinin yetersiz gelmesinden kaynaklanmaktadır.

Kredi kartı hesap özeti nasıl öğrenilir merak ediyorsanız makalemizi inceleyebilirsiniz.

Özellikle düşük limitlere sahip olan kredi kartlarını kullanan kişiler bu sorundan yakınmakta ve sahip oldukları kartlarının limitlerini artırmaya çalışmaktadır. Kredi kartı kullananlar bankalara kredi kartı limit artırma talebinde bulunduklarında, sadece aylık net gelirlerinin yanı sıra birçok kriteri göz önünde bulundurarak bir değerlendirme yapmaktadırlar. Eğer kredi kartı limit artışı başvurusunda bulunan vatandaşların gelirlerinde bir değişim olmadıysa, genellikle başvuruları olumlu sonuçlanmaz. Yani kredi kartı limit artışı başvurularında incelenen iki kriter, gelir durumu ve kişinin kredi notudur.

Kredi Kartı Limit Artışında Önemli Kriterler

Limit artışı gerçekleştirmek isteyen kart kullanıcılarını yapabileceği bazı taktikler bulunmakta. Bunlardan ilki kredi kartını aktif bir şekilde kullanmaktır. Yani vatandaşlar, nakit ödeme yerine kredi kartlarını daha aktif bir şekilde kullanması önemlidir. Bununla birlikte kart ödemelerini geciktirmeden düzenli bir şekilde yapmakta önemlidir. Ödemelerini düzenli yapan ve kredi kartlarını aktif bir şekilde kullanan kullanıcıların limit yükseltme talepleri daha kolay kabul edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.