ALTIN 485,73
DOLAR 8,5649
EURO 10,1000
BIST 1.423

THY Hissesi Uzun Vadede Ne Olur?

23.11.2018
2.086
A+
A-

Borsa ve hisse senetleri ile ilgilenen kişilerin THY hissesi uzun vadede ne olur sorusu yatırımcılar için merak konusudur.

THY Hissesi Uzun Vadede Ne Olur?

Türk Hava Yolları, Türkiye’nin ilk hava yolu taşımacılık firmasıdır. THY, yurt içi ve yurt dışında birçok noktaya tarifeli olarak sefer düzenlemektedir. Kurumun şirket olması dolayısıyla borsada işlem görmektedir.

THY Hisseleri

Türk Hava Yolları, bir şirket olduğu için borsa İstanbul’ da işlem görmektedir. Şirketin hisse senetleri bu borsada işlem görmektedir. Yatırımcıların bu hisse senetlerine oldukça fazla talep göstermektedir. Bu talebin çok olmasının nedeni bu şirketin her geçen gün daha fazla büyümesidir. Bu büyüme ile hisselerinde de artış görülmektedir. Önceki yıllarda düşük fiyatlarda işlem gören hisse senetleri, günümüz itibari ile daha yüksek değerde işlem görmektedir.

Türk Hava Yolları Hisse Senetleri Alma Nedeni

Türk Hava Yolları tüm Dünya ülkelerine tarifeli olarak yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Bu seferler sayesinde tüm Dünya ülkeleri tarafından bilinmektedir. Bu THY firmasının ne denli büyük olduğunu göstermektedir. Firma bünyesinde çalışan personellerin oldukça kaliteli ve güler yüzlü olması firmaya olan ilginin artması ve yolcu sayısının artmasına neden olur. Her geçen gün yolcu sayısının artması firmanın borsadaki değerini arttırmaktadır.

Borsada uzun vadede kazandıracak hisse senetleri isimli yazımızı hala incelemediyseniz yandaki linke tıklayabilirsiniz. Borsada kazanmak için size yardımcı olabilir.

An itibari ile yılda yaklaşık olarak 3 milyon yolcu taşıyan bu firma sermayesini her geçen gün arttırmakta ve buna paralel olarak hisselerin de artmasına neden olur. Ayrıca firmanın uluslararası düzeydeki futbol kulüplerine sponsor olması ne denli büyük olduğunu göstermekte ve THY hisse senetlerini alma nedenidir.

THY Hisse Senetleri Nasıl Alınır?

Borsadan hisse senedi almak isteyen kişiler oldukça dikkatli olmak zorundadır. Hisse senedi almak isteyen kişilerin bu konuda bilgili olması veya bu konu hakkında bir eğitim alması gerekir. Hisse senedi almak isteyen kişiler bireysel olarak hisse senedi alamazlar. Hisse senedi almak isteyen bireysel kişiler sermaye piyasası kurulu tarafından belirlenmiş veya yetkilendirilmiş aracı kurumlara başvurması gerekir. Yetkili kuruma başvurmak için kişiler, kimlik belgeleri ve THY hisse senedi almak istendiğine dair bir dilekçe hazırlamaları gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.