ALTIN 420,36
DOLAR 7,7707
EURO 9,2238
BIST 1.530

Verge Nedir?

28.07.2018
316
A+
A-

Verge adlı sistem de bunlardan biridir. Verge nedir sorusu son zamanlarda sanal para yatırımı yapacak kişilerin eğilim gösterdiği bir konudur. Gerek sosyal medya gerek haberler gerekse arkadaş tavsiyeleri ile Verge piyasa da oldukça konuşulan bir para birimi haline gelmiştir.

Verge Nedir?

Yakın zamanlarda sanal paraların aktif hale gelmesiyle birlikte birçok sanal para alternatifini kişiler merak etmektedir. Bitcoin dışında birçok kripto para çeşidi gözler önüne serilmiş, meraklılarına sunulmuştur. Herhangi bir merkez bankasına tabi olmadan oluşturulmuş kripto para birimidir. Kişilere kurumsal veya bireysel olarak işlem yapma imkanı sunar. Hiçbir şekilde kişisel bilgileri ortaya dökmez.

Verge’nin İlk Ortaya Çıkışı

Verge adlı dijital para birimi ortaya çıktığında başka bir isimle adlandırılmıştır. Doge Coin Dark olarak veya Dogecoin gibi isimlerle oluşturulmuştu. Ancak bu adlar markalaşmasına yetmediği için iyileştirmeye gidilmiş ve Verge olarak değiştirilmiştir. Yeni adı ile çoğu kişinin Verge nedir sorusunu sormasına sebep olmuştur. Bu para sisteminin patlamasına sebep olan en büyük durumlardan biri gizliliği söz konusu haline getirmesidir. Gizli kalması gerekilen ödeme işlemlerini kolaylıkla yapmayı sağlar.

Verge Dijital Para Birimine Yatırım Yapılmalı Mı?

Çoğu Verge nedir sorusunu soran kişilerin merak ettiği bir diğer konuda yatırım yapılıp yapılmaması gerektiğidir. Elbette herkesin kişisel kararıdır ancak gizlilik kuralları içerisinde işlem yaptırması sebebiyle güvenliğe önem veren kişilerin tercihidir. Anonim işlemlerde profesyonellik arayan kişiler yönelim sağlar. Özellikle dijital para birimi birikimi yapan kişilerin tercih etmesi gereken bir alternatif olarak görülür. Masaüstü bilgisayarlarda, mobil şekilde Vergeyi kullanmak mümkündür. Düzenli ödeme sistemi ile manipülasyon gibi durumları engeller.

Verge Nasıl Alınmaktadır?

Verge nedir, nasıl alınır, kullanma şartları nelerdir soruları sık sık gündeme gelmektedir. Ancak Verge adlı dijital para birimini satın almak diğer kripto paralara göre daha zordur. Bunun en büyük sebebi ülkemizde Verge borsasının bulunmamasıdır. Birkaç dijital parayı da Vergeyi de satın almak için yurt dışı borsaları kullanmalıdır. Kişiyi zorlayacak bir durum olsa da değeceğini düşünen kişiler kullanabilir. Ardından kişi istediği şekilde Verge’ye erişim sağlayarak anonim işlem yapabilir.

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.