ALTIN 485,73
DOLAR 8,5649
EURO 10,1000
BIST 1.423

Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır?

02.11.2018
1.473
A+
A-

Ziraat bankası havale nasıl yapılır sorusunun cevabını birkaç farklı şekilde gerçekleştirebiliriz. Ziraat bankası havale yapma konusunda tüm merak edilenler makalemizde.

Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası mesai saatleri içinde ve mesai saatleri dışında da havale yapmaya imkan sağlamaktadır. Mesai saatleri sabah 09.00 ile 17.00 saatleri arasındadır. Havale gerçekleştirmek için ilk olarak bir banka hesabınız ya da bir para kartınız olmalıdır. Bunlar olmadan herhangi bir işlem yapmanız söz konusu değildir.

Ziraat Bankası Hesap Açma

Ziraat bankasından hesap açmak için iki yöntem vardır. Bunlardan biri internet diğeri ise yüz yüze başvurudur. Eğer ki internetten Ziraat Bankası adına hesap açtırmak ya da banka kartı çıkartmak istiyorsanız Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine girerek, başvurular kısmından kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ki bu işlemi yüz yüze yapmak istiyorsanız en yakın Ziraat bankası şubesine giderek en kısa sürede bu işlemi gerçekleştirmiş olursunuz. Hesap açıldıktan sonra yapmak istediğiniz işlemi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Uygulaması

Ziraat bankasından hesabınızı açtıktan sonra artık havale yapabilirsiniz. Bunun için Ziraat bankası mobil uygulamasını indirmeniz ya da Ziraat Bankası’nın resmi internet sitesine girerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesaptan hesaba para transferi detayları için yandaki linkte tıklayabilirsiniz.

Hesabınız açıldıktan sonra size verilen müşteri hesap numarası ile ya ziraat mobilden ya da Ziraat bankası internet şubesinden giriş yapmanız gerekmektedir. Ziraat bankasına giriş yaptıktan sonra havale kısmına tıklayarak istediğiniz miktarı yazdıktan sonra karşı tarafın hesap numarasını yazarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız işlemde ilk havale işleminiz olduğu için ziraat bankası sizden hesaplar arası transfer için ücret tahsil edecektir. Yapacağınız havale işlemi tanımlandıktan sonra Ziraat bankası artık sizden ücret talep etmeyecektir. Karşı tarafın hesap numarasını doğru yazınız aksi taktirde işleminizi çağrı merkezini aramadan iptal etmeniz mümkün değildir.

Havale İle EFT Farkı

Havale aynı bankaların kendi hesapları arasında ya da başka hesaplar arasında gerçekleştirilen para transferidir. EFT ise başka banka hesabına para yatırma işlemidir. EFT her zaman diğer hesaba geçmez. Yani banka mesai saatleri dışında ise EFT işleminiz mesai başladığında işleme koyulur ve gerçekleştirilir. Ziraat bankasında saat 17.00 ‘dan sonra EFT işlemi yaparsanız yani başka bir banka hesabına para transferi gerçekleştirirseniz hafta içi mesai saati başladığında işleminiz gerçekleşir. EFT işlemleri için belli miktar ücretler alınmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.