ALTIN 485,73
DOLAR 8,5649
EURO 10,1000
BIST 1.423

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma

27.10.2018
1.462
A+
A-

Ziraat Bankası hesabı olan, internetten başka hesaba para göndermek isteyenler ziraat bankası internetten başka hesaba para yatırma işleminin nasıl yapıldığını merak edebiliyor.

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma

Ziraat bankasının para gönderme menüsü oldukça sade ve anlaşılırdır. Bu yüzden para gönderirken bir sorun yaşama ihtimali oldukça düşüktür.

Bir Başka Ziraat Bankası Hesabına İnternetten Nasıl Para Yatırılır?

Aynı bankaya ait iki banka hesabına para gönderme işlemine havale denmektedir. Ziraat bankası internet bankacılığı sayesinde saniyeler içerisinde başka bir ziraat bankası hesabına para gönderebilirsiniz. İlk önce İnternete ziraat bankası yazarak ilk siteye girmeniz gerekiyor. Daha sonra T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmanız gerekiyor. Ardından para transferi menüsüne girerek havale/ibana seçeneği seçilmelidir. Dilerseniz hesap numarası kullanılarak da para gönderilebilir. Göndermek istediğiniz kişinin iban numarasını başında TR olmadan yazmalısınız. TR yazıldığında iban da son iki rakama yer kalmıyor. İban numarasını yazdıktan sonra kaç para göndereceğinizi yazmalısınız. Onayla butonuna basarak ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Ödemeyi tamamlamadan önce doğrulama amaçlı telefon numaranıza kod gelebilir bu kodu ekrandaki bölüme yazarak işlemi tamamlamış olursunuz. Ziraat bankası havale nasıl yapılır isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankasından Başka Bankaya Ait Hesaba İnternetten Nasıl Para Gönderilir?

Ziraat Bankası hesabından başka bankaya ait hesaba para gönderme işlemine EFT denmektedir. İnternetten EFT yapabilmek için aynı şekilde internet bankacılığı üzerinden giriş yapıldıktan sonra para transferi/EFT/ibana eft adımları takip edilmelidir. EFT yaparken alıcının isim soy isim bilgileri ve alıcının T.C. kimlik numarası gerekiyor. İban alanına alıcının iban numarasını başında sıfır olmadan yazmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Daha sonra isim soy isim ve T.C. kimlik numarası yazılarak işlem tamamlanabilir. EFT sadece 09:00-17:00 saatleri arasında ve iş günleri içerisinde gerçekleşir. Bunun dışında yapılan etler bir sonraki iş gününde sabah hesaba geçmektedir.

Ziraat Bankası İnternetten Başka Hesaba Para Yatırma İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten para yatırma işlemi yaparken iban numarasının doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunun dışında para yatıracağınız tutarı dikkatlice girmeniz gerekmekte. Aksi halde eksik veya fazla tutarlarda para gönderebilirisiniz. Son olarak para yatırmadan önce hesabınızda bakiye olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.